NELER YAPIYORUZ?
Eğitim - Gösteri

-Dijital Eğitim Gösteri
-Müzikal Eğitim Gösteri
- Animasyon Eğitim Gösteri
Yapılan yanlışların üzerine büyüteç tutularak oluşturulan skeçleri, moderatör oyuncunun gerekiyorsa bilgi de aktaran ara konuşmalar yaparak bağlamasıyla oluşan, katılımcıların da sahne aldığı interaktif, eğlenceli, eğitici performanstır.

Kısaca siz eğitimde 2+2=4 dersiniz, biz üzerine 2+2=5 deyince komik olur. Katılımcılar 5’e gülerken 4’ü onaylar. Yüksek sayıda katılımcıya etkili uygulanması ve doyurucu bir motivasyon unsurunu barındırması eğitim-gösteriyi öne çıkaran özellikler olmuştur.

Eğitim-gösteri formatını bir adım daha öteye taşıyarak metinle entegre şarkılar katarak müzikal bir hale, hologram teknolojisi kullanarak dijital bir hale getiriyoruz

Yarışmalar

Eğlence Mühendisleri, insanların televizyonda yakından takip ettiği bir takım yarışmaları iletişim veya eğitim toplantılarında kullanmak üzere evirir. Bunun yanında verilen brife göre ihtiyaca yönelik yarışmalar tasarlar.

Tiyatro - Tiyatro Sporu

Tiyatro: Bir tiyatro oyununu çalışmak birçok süreci içinde barındırır. Dramaturji, metin, prova, dekor, kostüm,duyuru, performans,..vs. bütün bir süreç ekip çalışması işidir. On hafta ile yirmi hafta arasında bir süreye yayılabilecek olan bu süreç, bir takım çalışması eğitimi ve aynı zamanda bir sosyal aktivite yerini alabilir.

Tiyatro Sporu: Doğaçlamanın, sahne üzerinde spontane gelişmesinden dolayı üst düzey yetenek gerektirdiği düşünülür, doğrudur da. Ancak belirli tekniklerle tasarlanmış bir takım oyunlar bir araya geldiğinde, seyircinin anlık etki veya tepkisine yönelik etkileyici bir karşılık sahnede hızla üretilebilir. Bu seyirciyi eğlendirirken, sahne üzerinde bu eğitimi almış kişileri de çok çeşitli yönlerden geliştirir. Tiyatro sporu eğitimini alan kişi stres yönetimi, hazır cevaplık, takım çalışması konularında belki de başka hiçbir biçimde gelişmeyeceği kadar hızlı ve etkili gelişir.

 

Flash Mob

Flash Mob çok sayıda oyuncu, dansçı veya şarkıcı ile kalabalık bir ortamda, beklenmedik bir anda, önceden tasarlanmış bir kurgunun aniden hayata geçmesidir. Eğlence Mühendisleri çok büyük bir ekibi hızla bir araya getirebilecek operasyon gücüne sahiptir. Buna ek olarak teknoloji bilgisi ve amaca uygun tasarım gücü Eğlence Mühendisleri’ni flash mob konusunda da tercih sebebi yapabilir.

Dijital & İnteraktif Sunumlar

Bir mesajı sunumla aktarmak, katılımcıların bununla karşılaşma sıklığı arttıkça sunumu yapacak kişi için korkulu bir rüya haline gelmiştir. Klasik yöntemler ( Powerpoint sunumlar, video ve fotoğraf gibi görsel destekler,…vs.) buna bir nebze çözüm olsada, artık katılımcılar bunlara karşı bağışıklık kazanmıştır. Biçim ile ilgili yapılacak radikal değişikliklerin bu bağışıklığa karşı yeni ilaç olacağını düşünüyoruz. Sunum yapan kişinin sahnede teknolojik bir unsurla interaktif etkileşime geçmesi biçimini ihtiyaca yönelik projelendiriyor, uygulama sürecinin tüm adımlarında sizlerle oluyoruz.

Örneğin sahnede 2020 yılındaki kendinizle karşılıklı konuşarak gelecekten bahsettiğinizi hayal edin. Bir de içeriğin tam da amaca uygun, yaratıcı, eğlenceli tasarlanabildiğini, sergileyeceğiniz performansla ilgili de koçluk aldığınızı düşünün.

 

Filmler

- Eğitim Fimleri
- Tanıtım Fimleri
- Filmoke
- Viral Videolar

Bir videoyu iyi veya kötü yapacak unsurlar bellidir. Teknik, oyunculuk, metin , yönetmenlik bir videoyu vezir veya rezil yapabilir. Bunları belirli standartlarda gerçekleştirmek veya gerçekleştirecek ekip ve ekipmanı bir araya getirmek çok zor değildir. Ancak içlerinde biri fark yaratılacak alandır. Metin. Kurumu ve amacı doğru anlamak, yaratıcı şekle-metne dökmek işin en zor yanıdır. Biçimsel olarak burada da kendimize özgü çözüm önerilerimiz var. Filmoke buna bir örnektir. Tıpkı kareoke gibi video içerisinde katılımcıların tamamlaması istenen hedef ses çekilir ve interaktif olan bu uygulama böylece bir yarışmaya dönüştürülebilir. Eğitim ve tanıtım filmleri içinse tempo, tartım ve görsellik konularında iddialıyız.

 

Simülasyon Oyunlar

Kurumunuzun herhangi bir ortamını canlandırarak ve bu ortamda geçecek, öne çıkmasını istediğiniz vakaları gözönünde bulundurarak oyunlar tasarlayabiliyoruz. Ancak özellikle belirtmekte fayda görüyoruz ki bu birlikte yürütülmesi gereken beyin fırtınası sürecidir. Öneriler ile geliriz ancak son şeklini birlikte oluştururuz.

Bu konuda teknolojiyi kullanarak da indoor ve outdoor eğlenceli, etkili, farklı oyunlar tasarlayabiliyoruz. Lazer paintball, lazer parkur, patlamak üzere olan bir bomba, puzzle chark bu konuda yakından takip edilip eğitim oyunları için kullandığımız teknolojilerden sadece birkaçıdır.